Każda odnosząca sukces firma ma plan tworzenia kopii zapasowych.

We współczesnym świecie posiadanie w gotowości efektywnego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych danych może stanowić o sukcesie lub porażce firmy. Prawie90 % wszystkich danych, jakie powstały od początku ery informatycznej zostało wygenerowane w ciągu ostatnich dwóch lat, przez co obecnie mamy znacznie więcej krytycznych danych do zabezpieczenia niż kiedykolwiek wcześniej.  Wobec nieuchronności awarii dysków konieczne jest zapewnienie nadmiarowości i możliwości odzyskania danych w celu zabezpieczenia ciągłości funkcjonowania firmy. Już czas zacząć zwracać szczególną uwagę na tworzenie systemów kopii zapasowych i rozwiązań, które pozwolą przetrwać katastrofy związane z utratą danych.
Dzięki magazynom danych klasy Enterprise (dla przedsiębiorstw) i rozwiązaniom z zakresu tworzenia kopii zapasowych i przywracania plików firma NETGEAR może dopomóc we wdrażaniu planu, który będzie miał prawdziwy sens biznesowy dla Twojej firmy.

Nawet najmniejsze firmy generują mnóstwo danych, które wymagają ochrony

Problem:

Niezależnie od tego, czy zatrudniasz dwóch czy dwustu pracowników, codziennie tworzysz znaczne ilości danych, których lepiej nie pozostawiać bez ochrony. Są to wiadomości poczty elektronicznej, faktury, prezentacje, arkusze danych, wyciągi z kont i raporty z badań, tworzone dzień w dzień i umożliwiające funkcjonowanie firmy. Nie możesz sobie pozwolić na to, by je stracić.

Rozwiązanie:

Oferowana przez firmę NETGEAR rodzina urządzeń Ready NAS dla firm zapewnia niezrównane możliwości łatwej w użyciu ochrony danych:

  • Obsługa kopii zapasowych - umożliwia bezpieczne tworzenie kopii zapasowych plików przechowywanych na komputerach PC i Mac oraz telefonach komórkowych.
  • Zabezpieczenie przed skutkami awarii dysku - obsługa RAID 0,1,5,6,10 i X-RAID zabezpieczających przed skutkami awarii dysków.
  • Ochrona przed wirusami - obejmuje bezpłatną ochronę przed wirusami w czasie rzeczywistym. 
  • Przywracanie plików - tworzenie godzinnych obrazów systemu, nie zajmujących zbyt dużo miejsca i umożliwiających szybkie przywrócenie poprzedniego stanu plików
Sprawdź, w jaki sposób firma NETGEAR® ułatwia firmom magazynowanie danych

Potrzebujesz dynamicznego, elastycznego i bardziej zaawansowanego rozwiązania w miarę rozwoju firmy.

Problem:

W miarę rozwoju firmy rośnie ilość danych i wdrożenie elastycznego oraz przyszłościowego podejścia do zagadnienia ich magazynowania ma znaczenie krytyczne. Potrzebujesz łatwego w zarządzaniu, zaawansowanego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, na które możesz liczyć w każdej chwili. Bez niego nawet tak trywialne zdarzenia, jak wyciągnięcie wtyczki z gniazdka lub kliknięcie szkodliwego łącza może oznaczać poważne problemy dla całej firmy, grozi utratą reputacji i odwróceniem się klientów w stronę konkurencji.

Rozwiązanie:

Na szczęście najnowsze osiągnięcia w zakresie magazynowania danych i tworzenia kopii zapasowych pomagają firmom w łatwy sposób zarządzać codziennym zalewem krytycznych dla funkcjonowania firmy danych. Firma NETGEAR wyposażyła swoją rodzinę produktów ReadyDATA w najbardziej zaawansowane możliwości systemów magazynowania danych stosowanych w dużych przedsiębiorstwach, dzięki czemu mogą z nich skorzystać również małe i średniej wielkości firmy, za niewygórowaną cenę.  Są to następujące możliwości:

  • Zunifikowana platforma magazynowania danych z natywną obsługą deduplikacji, obsługą klientów zubożonych i nieograniczonymi możliwościami tworzenia obrazów stanu
  • Możliwość wykorzystania klientów zubożonych w środowiskach wirtualnych, replikowania plików do lokalizacji poza firmą i odzyskiwania danych z nieograniczonej liczby obrazów stanu
  • Zarządzana poprzez chmurę usługa replikacji umożliwiająca wysokowydajne odzyskiwania danych w przypadku katastrofy bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania, serwerów lub konfiguracji sieciowej
  • Obsługa dysków SATA, SAS i SSD, w tym automatyczne tworzenie hierarchii napędów magazynów danych (wybieranie napędów SSD do pracy jako pamięci podręczne o zoptymalizowanym czasie odczytu/zapisu)
  • Możliwość skalowania pojemności do 240 TB
  • Obsługa nieograniczonej liczby obrazów stanu i replikacja plików poprzez chmurę

Sprawdź, w jaki sposób dzięki firmie NETGEAR możesz wyposażyć swoją firmę w narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po katastrofie.

Studia przypadków: