Wynajmij lub kup chmurę. A może jedno i drugie?

Chmura zmienia sposób, w jaki prowadzone są interesy, Pozwala zmniejszyć koszty, uprościć zarządzanie zasobami i oferuje większą elastyczność dzięki dostępowi zdalnemu - w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.  Jednak powstaje pytanie, czy lepiej wynająć usługę chmury świadczoną przez firmę trzecią, czy zaprojektować własne rozwiązanie typu chmura?  W przypadku małych lub średnich firm korzystanie z usług firm trzecich ma pewne wady. Miesięczne opłaty za korzystanie z usługi mogą przekroczyć cenę zakupu a opóźnienia dostępu mogą uniemożliwić dostęp do danych w krytycznych sytuacjach. Co więcej, dane przechowywane u kogoś innego mogą być zagrożone.
Obecnie dostępne są rozwiązania typu chmura działające na urządzeniach sprzętowych klienta, dające elastyczność dostępu do danych poprzez chmurę z dowolnego miejsca i bezpieczeństwo oraz kontrolę nad sprzętem zarządzanym we własnym zakresie. Dzierżawienie infrastruktury u publicznego dostawcy usług w chmurze może wydawać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm o niewielkim budżecie, a nawet dla firm zatrudniających mniej pracowników w dziale IT. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zrównoważenie zagrożeń poprzez ochronę krytycznych danych przed włamaniami i ich utratą przy użyciu własnych rozwiązań zapewniających funkcjonalność dostępu poprzez chmurę i korzystanie z usług chmury świadczonych przez firmy trzecie dla danych o mniejszym znaczeniu.

Popraw stabilność firmy dzięki szybszym i bardziej bezpiecznym rozwiązaniom typu NAS.

Problem:

Twoja usługa chmury jest powolna i wymaga wnoszenia comiesięcznych opłat. 

Rozwiązanie:

Usługi takie, jak Dropbox i box.net zapewniają elastyczność, jednak kosztem szybkości, bezpieczeństwa i dostępności funkcji.  
Użycie bogatych w funkcje systemów NAS takich, jak NETGEAR ReadyNAS i ReadyDATA zapewnia możliwość korzystania z szeregu wbudowanych funkcji zarządzania danymi. Rozwiązania te są szybsze niż usługi magazynowania danych w chmurze, w których zdajesz się na łaskę szybkości łącza internetowego i bardziej opłacalne niż usługi wymagające opłat miesięcznych, które lubią z czasem rosnąć. Korzystając z własnego zaplecza sprzętowego płacisz jednorazowo za system NAS i otrzymujesz gotowe rozwiązanie.

Zapoznaj się z zaletami magazynowania plików u siebie

Wykrywanie usług, replikacja i zarządzanie danymi w chmurze. Takie rozwiązanie ma sens.

Problem:

Firmy potrzebują pełnych możliwości replikacji i zarządzania urządzeniami poprzez chmurę korzystając z własnych, lokalnych systemów NAS.

Rozwiązanie:

Oferowane przez firmę NETGEAR rozwiązania z zakresu magazynowania danych, takie jak ReadyNAS i ReadyDATA zapewniają pełnię funkcji i możliwości klasy biznesowej przy elastyczności dostępu i zarządzania poprzez chmurę. Rozwiązania typu chmura oferowane przez firmę NETGEAR pozwalają w łatwy sposób instalować i zarządzać geograficznie oddalonymi systemami i konfigurować usługi tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania danych poza siedzibą firmy. Replikowanie danych poprzez chmurę to doskonałe rozwiązanie dla szybko rozwijających się i intensywnie korzystających z zasobów firm poszukujących wydajnego i bezpiecznego rozwiązania z zakresu zarządzania kopiami zapasowymi i odzyskiwania danych.


Przekonaj się, w jaki sposób ReadyNAS oraz ReadyDATA pozwalają tworzyć niedrogie i elastyczne rozwiązania z zakresu magazynowania danych.