Uzyskaj więcej zużywając mniej energii, ponosząc mniejsze koszty i bez kłopotów.

Organizacje wszystkich rozmiarów optymalizują swoje centra danych i serwerownie konsolidując serwery w celu zwolnienia miejsca, zmniejszenia zużycia energii i kosztów zarządzania. Pierwszy etap obejmuje z reguły konsolidowanie aplikacji na mniejszej liczbie serwerów. Jednak następnym dużym krokiem naprzód i możliwością uzyskania wymiernych korzyści jest wirtualizacja serwerów. Wirtualizacja serwerów pozwala uruchomić kilka maszyn wirtualnych (VM) pracujących z własnymi systemami operacyjnymi i aplikacjami na jednym serwerze fizycznym. Pozwala to znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na wolne miejsce, energię i czas.

Bez konieczności stosowania kosztownych i złożonych rozwiązań znanych z dużych systemów IT, firma NETGEAR pomogła tysiącom małych i średnich firm wdrożyć wirtualizację w sposób szybki i łatwy.

Każde dobre rozwiązanie z zakresu wirtualizacji wymaga odpowiedniej jakości sieci i magazynu danych.

Wirtualizacja serwerów polega w dużym stopniu na pracy w sieci i wykorzystaniu sieciowych magazynów danych. Maszyny wirtualne rozrastają się i wymagają coraz większej ilości miejsca, przekraczającej możliwości serwera fizycznego. Systemy NAS i SAN zapewniają nadmiarowe, dedykowane magazyny danych dla maszyn wirtualnych. Aby uniknąć ograniczeń wydajności, łączność między serwerami a magazynem danych musi być odpowiednio szybka. Oferowane przez firmę NETGEAR magazyny danych ReadyNAS® i ReadyDATA®, jak również wysokowydajne przełączniki ProSAFE® to wiodąca na rynku odpowiedź na to zapotrzebowanie.
Sprawdź, w jaki sposób magazyn danych ReadyDATA® sprawia, że wirtualizacja może stać się praktyczną i ekonomiczną rzeczywistością.

Niższy koszt, niższy stopień złożoności, alternatywa dla Fibre Channel

Problem:

W przypadku firm średniej wielkości wdrożenie Fibre Channel wiąże się z dwoma podstawowymi problemami: wysoki koszt i złożoność. Typowe magazyny danych SAN korzystające z Fibre Channel to najdroższa dostępna opcja z powodu licznych i kosztownych elementów wyposażenia niezbędnych do zamontowania w serwerze, przełącznikach i końcowych systemach magazynowania SAN.  Również poziom skomplikowania jest wysoki. Magazyny danych SAN korzystające z łączności światłowodowej z reguły wymagają specjalistycznych umiejętności, których nie posiadają typowi administratorzy serwerów.

Rozwiązanie:

Protokół iSCSI obsługiwany przez magazyny danych firmy NETGEAR stanowi alternatywne rozwiązanie dla Fibre Channel SAN, doskonałe dla firm średniej wielkości. iSCSI jest obsługiwane obecnie przez większość systemów operacyjnych a jego możliwości obejmują obsługę standardu 10G Ethernet stosowanego w magazynach danych NETGEAR i przełącznikach zarządzanych firmy NETGEAR. Uzyskiwane korzyści:

  • Mniejsze koszty zarządzania i wyposażenia
  • Zaawansowane zarządzanie serwerem
  • Zwiększone możliwości odzyskiwania na wypadek awarii
  • Doskonała wydajność

Obsługa protokołu iSCSI wbudowana w magazyny danych NETGEAR pozwala przechowywać maszyny wirtualne i tworzyć ich kopie zapasowe. Po utworzeniu kopii zapasowych można je z łatwością kopiować do miejsc innych niż siedziba firmy zapewniając możliwość odzyskania danych w przypadku awarii dowolnego rodzaju.  Funkcje auto-iSCSI dostępne w przełącznikach zarządzanych NETGEAR pomagają automatycznie przypisywać priorytety do ruchu sieciowego iSCSI. W efekcie otrzymujemy kompletne rozwiązanie idealne dla firm średniej wielkości, przychodni medycznych, kancelarii prawnych i oddziałów większych organizacji.
Dowiedz się, w jaki sposób nasz przewodnik dotyczący rozwiązań sieciowych dla magazynowania danych i powiązane z nim uwagi dotyczące zastosowań zapewnia pomoc i przykłady rozwiązań dla organizacji średniej wielkości.