Zaawansowany QoS zapewnia bezproblemowe działanie technologii VoIP

Technologia transmisji głosu przy użyciu protokołu IP (VoIP) stała się niezwykle popularna. Obecnie żadna już firma nie zastanawia się, czy wdrażać technologię VoIP, zastanawia się tylko kiedy. Najważniejszym czynnikiem, który sprawia, że technologia VoIP staje się tak popularna jest poprawiona jakość świadczenia usługi (QoS). Firmy, które powstrzymywała zła reputacja rozwiązań VoIP w zakresie słabej jakości dźwięku nie muszą się już obawiać, że ich ważne transakcje (jak np. rozmowy biznesowe) będą zakłócone niską jakością transmisji.  Obecne rozwiązania o poprawionej jakości świadczenia usługi zapewniają profesjonalną jakość dźwięku i pozostawiają po rozmowie pozytywne wrażenia na temat firmy.
Przekonaj się, w jaki sposób zaawansowana jakość świadczenia usługi poprawia wydajność technologii VoIP.

Jeśli planujesz przełączyć komunikację na technologię VoIP, potrzebujesz odpowiednie przełączniki

Problem:
System VoIP jest tylko tak dobry, jak jego najsłabsze ogniwo. Przełącznik niskiej jakości będzie pogarszał jakość rozmowy.

Rozwiązanie:
Zaawansowana jakość świadczenia usług zależy od przełączników sterujących ruchem VoIP i, oczywiście, od sieci obsługującej tej ruch. Podczas gdy migracja do technologii VoIP z reguły skupia uwagę na dostawcy usług, modelu realizacji usługi (na miejscu lub hosting) i telefonach IP, najważniejszy wpływ na jakość komunikacji mają przełączniki. Dzięki przełącznikom NETGEAR transmisja VoIP może mieć przypisywane automatycznie priorytety w celu zapewnienia żądanej jakości świadczenia usługi nawet w warunkach nasycenia sieci.
Dowiedz się, w jaki sposób przełączniki ProSAFE® Smart mogą pozwolić małym i średnim firmom obsługiwać technologię VoIP.

Wszystko, co potrzeba, aby uruchomić efektywną sieć VoIP - przy mniejszych kosztach.

Problem:
Rozbudowa infrastruktury sieciowej i uzupełnienie jej o obsługę technologii VoIP mogą być kosztowne i skomplikowane.

Rozwiązanie:
W zastosowaniach związanych z telefonią IP firma NETGEAR zapewnia rozwiązania z zakresu komunikacji sieciowej i ochrony bez konieczności ponoszenia zbędnych kosztów i tworzenia skomplikowanej infrastruktury dużych rozwiązań IT realizując funkcje niezbędne do skonfigurowania efektywnej sieci VoIP cechującej się odpowiednią jakością świadczenia usługi:

  • Obsługa priorytetów pakietów komunikacji głosowej - przełączniki firmy NETGEAR mogą przyznawać priorytet komunikacji głosowej, gdy jest to niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniej jakości świadczenia usługi
  • Odpowiednia przepustowość - przełączniki firmy NETGEAR są zaprojektowane specjalne tak, aby obsługiwać obciążenie zwiększone w wyniku wdrożenia usługi VoIP
  • Odporność na awarie - wiele przełączników sieciowych firmy NETGEAR ma dostęp do alternatywnych źródeł zasilania na wypadek awarii podstawowego źródła zasilania
  • Bezpieczeństwo - urządzenia sieciowe firmy NETGEAR zabezpieczają przed włamaniami, również fizycznymi

Przełączniki zarządzany firmy NETGEAR: Wideorozmowy przy użyciu technologii VoIP

Przekonaj się, w jaki sposób nasz przewodnik dotyczący rozwiązań VoIP i uwagi dotyczące zastosowań zapewniają wytyczne i prezentują instalacje wzorcowe składające się z 20, 200 i 1000 telefonów IP.