Martwa strefa — miejsce, w którym sygnał sieci WiFi zanika w niewytłumaczalny sposób. Wszystkie urządzenia, metalowe sprzęty i przeszkody architektoniczne w typowym domu sprawiają, że nawet najszybszy i najbardziej zaawansowany router WiFi może pominąć kilka miejsc. Wzmacniacze sygnału sieci WiFi są prostym i ekonomicznym sposobem na rozwianie tajemnicy i ożywienie martwych stref.

Wzmacniacze sygnału sieci WiFi 101

Wzmacniacze sygnału sieci WiFi usprawniają istniejącą, domową sieć WiFi. Otrzymują one sygnał z routera i przekazują go za pomocą zaawansowanych wzmacniaczy i anten, rozszerzając zasięg sygnału nawet dwukrotnie. Wzmacniacze sygnału sieci WiFi firmy NETGEAR są uniwersalne — mogą wzmacniać sieć WiFi każdego standardowego routera dowolnej marki, nawet tego od Twojego dostawcy usług internetowych.

Zoptymalizuj wydajność wzmacniacza

Instalacja wzmacniaczy sygnału sieci WiFi zajmuje kilka minut po których sieć WiFi będzie dostępna w całym domu. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie wzmacniacza w połowie odległości od routera do martwej strefy. Siła sygnału i przepustowość zostaną natychmiast wzmocnione i skierowane bezpośrednio do problematycznego punktu sieci WiFi.

Dla optymalnej wydajności prędkość sieci WiFi routera powinna być co najmniej taka sama, jak prędkość sieci WiFi wzmacniacza. Na przykład, jeśli masz dwupasmowy router AC1200, wybierz dwupasmowy wzmacniacz AC1200, aby zmaksymalizować wzrost wydajności i zasięgu.

Zobacz, w jaki sposób wzmacniacze sygnału sieci WiFi poszerzają zasięg sieci, umożliwiając smartfonom, tabletom i komputerom korzystanie ze stabilnego połączenia przy zredukowanym poziomie zakłóceń.

Aplikacja WiFi Analytics

Przed skonfigurowaniem wzmacniacza sygnału sieci WiFi pobierz aplikację WiFi Analytics firmy NETGEAR, aby sprawdzić siłę sygnału WiFi w pomieszczeniach w domu i ułatwić zidentyfikowanie miejsc, w których sygnał sieci jest najsłabszy. Po zainstalowaniu wzmacniacza sygnału skorzystaj ponownie z aplikacji, aby sprawdzić siłę sygnału i zobaczyć, jak poprawiła się prędkość sieci WiFi. Aplikacja WiFi Analytics może również pomóc w zoptymalizowaniu domowej sieci poprzez sprawdzenie stanu sieci i siły sygnału oraz zidentyfikowanie kanałów WiFi o najniższych poziomach ruchu i zakłóceń. Pobierz aplikację WiFi Analytics teraz

Bezpośrednie podłączenie do zasilania czy wzornictwo na biurku? Obie opcje cechują się doskonałym wyglądem.

Wzmacniacze sygnału sieci WiFi są dostarczane w dwóch wersjach. Jedna z nich jest przeznaczona do umieszczenia na biurku, a druga nadaje się do bezpośredniego podłączenia do gniazdka w ścianie. Jeśli oczekujesz bardziej komfortowej wersji bez okablowania, która doskonale dopasuje się do Twojego domowego otoczenia, wzmacniacz podłączany bezpośrednio do gniazdka jest najlepszą opcją. Wzmacniacz na biurko jest doskonałym wyborem, jeśli potrzebujesz większej liczby portów Ethernet, do których można podłączać urządzenia pracujące w sieci i nośniki danych USB. Wzmacniacz na biurko jest wyposażony w nawet 5 portów, które umożliwiają podłączenie wszystkich urządzeń związanych z rozrywką do sieci WiFi. Niektóre wzmacniacze sygnału sieci WiFi są też wyposażone w port USB, który umożliwia udostępnianie zdjęć, muzyki i innych plików.

Zobacz produkty >>

Przenieś swoją rozrywkę na nowy poziom

Jeśli podchodzisz poważnie do transmisji internetowych na żywo i grania w sieci, możesz użyć wzmacniacza sygnału sieci WiFi, aby zapewnić doskonałe połączenie z siecią dla każdego urządzenia za pomocą przewodowego portu sieciowego. To naprawdę łatwe! Za pomocą kabla Ethernet możesz podłączyć telewizor Smart TV, odtwarzacz blu-ray lub konsolę do gier do portu Ethernet wzmacniacza sygnału sieci WiFi — w ten sposób podłączysz przewodowo urządzenie do sieci WiFi. Spraw, by Twoje kino domowe korzystało z najszybszych dostępnych połączeń z siecią WiFi.

Technologia FastLane

Jeśli chcesz rozszerzyć zasięg działania swojego routera dwupasmowego, bardzo ważny jest dobrze dobrany wzmacniacz sygnału. Większość dwupasmowych wzmacniaczy sygnału zapewnia połączenie urządzenia z routerem jednocześnie w obu pasmach. Współdzielenie obu pasm może skutkować obniżeniem ogólnej prędkości transmisji. Wszystkie dwupasmowe wzmacniacze sygnału NETGEAR zostały oparte na technologii FastLane, dzięki czemu zapewniają większą prędkość transmisji. FastLane umożliwia wykorzystanie jednego pasma sieci WiFi do połączenia z routerem i jednoczesne podłączenie urządzenia za pośrednictwem drugiego pasma. Dzięki temu można wykorzystać maksymalną prędkość każdego z pasm i zapewnić sobie najszybszą łączność WiFi z urządzeniami.

Nowe punkty dostępowe WiFi

W bardziej zaawansowanych środowiskach domowych lub firmowych, które mają już zapewnione podłączenie do sieci za pomocą gniazdek Ethernet lub CAT5 możesz użyć wzmacniacza sygnału w trybie Access Point Mode (Nadawanie w trybie punktu dostępowego), aby utworzyć nowy punkt dostępowy do sieci WiFi w miejscu gniazdka. Wystarczy przełączyć wzmacniacz w tryb Access Point Mode (Nadawanie w trybie punktu dostępowego) i podłączyć go za pomocą kabla Ethernet. Włącz zasilanie i ciesz się nowym punktem dostępowym WiFi, który może obsługiwać wszystkie urządzenia pracujące w sieci bezprzewodowej.

Przemieszczaj się i ciesz się stabilnym połączeniem w każdym zakamarku w domu.

Wzmacniacz sygnału sieci WiFi może stać się doskonałym wykończeniem szybkiej, ogólnodostępnej domowej sieci WiFi. Możesz słuchać muzyki w transmisji na żywo w ogrodzie, rozmawiać na czacie wideo w kuchni lub grać w gry online w piwnicy. Innymi słowy, wzmacniacz sygnału może zapewnić łączność WiFi tam, gdzie nie było to wcześniej możliwe.

Zobacz produkty>>