Szybkie przełączniki dla każdego

Wykorzystując możliwości wcześniej dostępne dla przestrzeni dużych przedsiębiorstw, małe i średnie organizacje mogą teraz skorzystać z przystępnych cenowo rozwiązań przełączników 10GbE, aby spełniać wymagania związane z szybką łącznością sieciową.

NETGEAR jest pierwszym dostawcą rozwiązań sieciowych, który zapewnia miedziane połączenia 10-Gigabit (10GBASET) w przełącznikach Web Managed, Smart Managed i Fully Managed.

• Miedziane przełączniki 10GbE Web Managed, Smart Managed i Fully Managed

• Wykorzystaj istniejące miedziane okablowanie Cat 5e i powyższe inwestycje

• Agregacja grup roboczych, zaplecze sieciowe, możliwość wdrażania rozwiązań „Top of rack”

• Przystępne cenowo wsparcie dla środowisk związanych z wirtualizacją

• 8-portowy przełącznik 10GbE (miedź) już od 800 USD (ze względu na różnice lokalne, aktualne ceny rynkowe należy potwierdzić u autoryzowanego dealera NETGEAR).

Niesamowita wydajność i poszerzone opcje wyborów w zakresie wdrażania

Do niedawna łączność 10GbE uwzględniała kosztowną technologię opartą na światłowodach jako dominującą metodę obsługi szybkiego dostępu do szkieletu sieci oraz wirtualnych serwerów, pamięci masowych i centrów danych. W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się przystępniejsze cenowo, miedziane rozwiązania 10GBASE-T, które teraz będą jeszcze lepsze, dzięki postępom w zakresie redukowania opóźnień połączeń miedzianych oraz poziomów poboru energii, które były gorsze w porównaniu z rozwiązaniami optycznymi. Na przykład osiągnięcia firmy NETGEAR w inżynierii sprzętowej i oprogramowaniu zapewniają porównywalne poziomy poboru energii w łączności 10GbE serii M7300 opartej w całości na łączności światłowodowej (XSM7224S) oraz serii M7100.

Dostępnych jest siedem przełączników 10GBASE-T:

• Przełącznik ProSAFE® 8-port 10-Gigabit Web Managed (Plus) (XS708Ev2) dla małych organizacji

• Przełącznik ProSAFE® 16-port 10-Gigabit Web Managed (Plus) (XS716E) dla małych organizacji

• Przełącznik ProSAFE® 8-port 10-Gigabit Smart Managed (XS708T) dla małych organizacji

• Przełącznik ProSAFE® 12-port 10-Gigabit Smart Managed (XS712T) dla małych lub średnich organizacji w centrum sieci lub w warstwie dostępu

• Przełącznik ProSAFE® 16-port 10-Gigabit Smart Managed (XS716T) dla małych lub średnich organizacji w centrum sieci lub w warstwie dostępu

• Przełącznik ProSAFE® 28-port 10-Gigabit Smart Managed (XS728T) dla małych lub średnich organizacji

• Przełącznik ProSAFE® 48-port 10-Gigabit Smart Managed (XS748T) dla małych lub średnich organizacji w centrum sieci

• Przełącznik ProSAFE® 24-port 10-Gigabit Copper M7100 Series Managed (XSM7224) zaprojektowany dla przedsiębiorstw i sieci kampusowych obsługujących do 500 pracowników

Rozwój sieci o dużej prędkości

10GbE przestało już być platformą, na którą mogą sobie pozwolić jedynie duże firmy. Coraz powszechniejsze stosowanie adapterów karty sieciowej do połączeń miedzianych 10GbE przez producentów serwerów i pamięci masowej otwiera nowe możliwości wdrożenia łączności 10GbE zarówno dla indywidualnych klientów jak i dużych firm. Nadszedł czas na wprowadzenie na rynek niezawodnych, niedrogich i prostych możliwości rozwiązań do tworzenia połączeń 10GbE poza podstawową siecią – stanie się to możliwe dzięki naszej rodzinie przełączników ProSAFE. Ceny przewodów miedzianych 10GbE są teraz bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek i porównywalne do rozwiązań Gigabit pod względem stosunku ceny do przepustowości Gbit/s.

Wykorzystaj inwestycje w istniejącą infrastrukturę opartą na okablowaniu miedzianym

Wsteczna kompatybilność z sieciami 100 Mbit/s i Gigabit z wykorzystaniem istniejącego okablowania Cat 5e — prosta, przystępna cenowo aktualizacja do łączności 10-Gigabit Ethernet. Gdy nadejdzie właściwy moment, wystarczy wymienić okablowanie na Cat 6a lub lepsze, aby korzystać z łączności na poziomie 10 Gb/s. W ramach sieci opartych na okablowaniu miedzianym Cat 6 (skrętka) można także uzyskać szybkość 10 Gb/s, ale wyłącznie na odległościach mniejszych niż 45 m. Klienci używający infrastruktury sieciowej opartej na okablowaniu Cat 6a lub Cat 7 mogą odnieść korzyści z wykorzystania okablowania miedzianego lepszej jakości niż Cat 5e. Takie sieci mogą spełniać wyższe wymagania w zakresie przepustowości i obsługiwać łączność 10GbE (miedź) na długości do 100 m za pomocą złącz RJ45.

Rozszerzone wsparcie dla środowisk opartych na sieciach konwergentnych

Wąskie gardła ograniczające wydajność sieci są coraz częstszym problemem. Rosnące zapotrzebowanie na przepustowość obsługującą nowe, wymagające aplikacje oraz wzrost ilości wykorzystywanych danych, a także stosowanie na szeroką skalę wirtualizacji serwerów i pamięci masowej napędzają wdrażanie rozwiązań łączności 10-Gigabit. Już sam wzrost liczby nagrań wideo i danych mobilnych ogranicza sieci oparte na łączności Gigabit, jako że więcej urządzeń, użytkowników i treści walczy o odpowiednie priorytety w ruchu sieciowym. Ilość danych podwaja się co dwa lata, a 90% serwerów jest już dostarczanych wraz z opcjonalnymi portami 10GbE, dzięki czemu MŚP i przedsiębiorstwa z rosnącym zapotrzebowaniem na rozwiązania sieciowe uzyskują przystępne cenowo rozwiązanie.  Serwery, stacje robocze, urządzenia pamięci masowej i przełączniki mogą wreszcie wykorzystać potencjał 10GbE na skalę znacznie większą niż kiedykolwiek.

Miedziane przełączniki 10GbE mają już swoje lata

Standard 10GBASE-T jest dostępny już od ponad 9 lat. Rok 2012 był punktem zwrotnym i początkiem szerszego zastosowania technologii. W tym czasie powoli przekroczono bariery wysokiego poboru energii, niskiego poziomu opóźnień i wysokich kosztów za pomocą rozwiązań inżynieryjnych i lepszej konstrukcji mikroukładów. 

Osiągnięto znaczne postępy, a następujące dwa kluczowe obszary podkreślają, gdzie bezpośrednie i pośrednie zyski przeważają i negują postrzegane wysokie koszty i obawy związane z wydajnością.

Czy miedziane rozwiązania 10GbE zużywają dużo energii?

Dzisiejsza technologia wyposażona w chipsety PHY zapewnia od 5 do 8 watów w każdym 10GBASE-T, czyli mniej niż 10+ watów, o których w ostatnich latach była mowa w porównaniu do transceiverów, takich jak 10GBase-SR o poborze mniejszym niż 1 W. Pięciokrotne zwiększenie poboru mocy może wydawać się kosztownym krokiem. Niemniej w porównaniu z serwerami, które mogą pobierać nawet 1000 W lub więcej, ogólne proporcje są niskie. Dodatkowy pobór energii wskazuje na kosztowną eksploatację, ale po uwzględnieniu kosztów związanych z alternatywnymi rozwiązaniami, np. transceiverami światłowodowymi, całkiem prawdopodobne jest, że ogólny koszt może być niższy w przypadku wdrożenia łączności 10GBase-T. W przypadku małych lub średnich instalacji przełącznik-serwer w organizacjach „krótkie” biegi przewodów (do 45 m) będą wystarczające, co przekłada się na niższe zużycie energii i mniejsze koszty.

Czyż połączenie miedziane 10GbE z wykorzystaniem okablowania Cat 6a nie jest cięższym oraz mniej wygodnym i elastycznym rozwiązaniem niż łączność światłowodowa?

Dla lepszego porównania należy wziąć pod uwagę popularniejsze systemy Cat 5e i Cat 6a, które mogą wykorzystywać miedziane połączenia 10GbE. Zauważ, że przejście do łączności 10GbE pomoże również zredukować liczbę połączeń GbE do szafy serwerowej. Ponadto szafy serwerowe są coraz częściej wyposażone w łączność 10GbE. Nawet jeśli zachodzi potrzeba zamontowania mniej poręcznych przewodów Cat 6a w zastępstwie cieńszych Cat 5e, zredukowana zostanie ogólna liczba połączeń do portów, a także osiągnięte zostaną oszczędności w zakresie przestrzeni i poboru energii. 

Ostatecznym i kluczowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest rola funkcji automatycznej negocjacji. Przełącznik 10GBASE-T będzie współpracował i efektywnie komunikował się ze starszymi połączeniami serwerowymi (Gbit/s, 100 Mbit/s). W przypadku systemów opartych na łączności światłowodowej, które nie mogą obsługiwać niższych prędkości, oprócz aktualizacji przełączników do 10GbE może być konieczne całkowite usunięcie i wymiana serwerów na nowe. Natomiast 10GBAse-T zapewnia praktyczny, przystępny cenowo kierunek inwestycji, pozwalając na przyrost liczby serwerów i aktualizację przełączników i tym samym umożliwiając dostosowanie infrastruktury do rozwijających się potrzeb sieciowych. 

Przełączniki miedziane 10GbE

NETGEAR to pierwszy dostawca urządzeń sieciowych, który wprowadza przełączniki miedziane 10GbE o stałej konfiguracji dla sektora małych i średnich firm, dostępne w wersjach do zarządzania lekkiego, zarządzania inteligentnego i zarządzania pełnego. 

NOWOŚĆ: ProSAFE Web Managed (Plus) XS708Ev2

NOWY przełącznik ProSAFE Web Managed (Plus) XS708Ev2 kontynuuje sukces pierwszej generacji XS708E dzięki technologii 2. generacji, która jest wiodącym na rynku rozwiązaniem dostarczającym najbardziej ekonomiczne przełączniki połączeń miedzianych 10GBASE-T. Doskonałe rozwiązanie do agregacji grup roboczych, serwerów i łączności z urządzeniami pamięci masowej oraz aplikacji o wysokiej przepustowości: XS708Ev2 zapewnia nawet 10-krotnie wyższą wydajność od tradycyjnych miedzianych przełączników GbE. Jako krok na przód od przełączników niezarządzalnych, rodzina przełączników Web Managed (Plus) wykorzystuje niektóre kluczowe funkcje przełączników Smart. Poza łącznością 10-Gigabit Ethernet w standardzie plug and play, przełącznik oferuje niektóre kluczowe funkcje sieciowe, które pomagają optymalizować wydajność sieci firmowych, np. VLAN, QoS, IGMP Snooping, trunking portów, ograniczanie przepustowości i monitorowanie ruchu sieciowego. Nowością w XS708Ev2 jest łatwy w obsłudze, oparty na przeglądarce graficzny interfejs do zarządzania, który znacznie upraszcza zaawansowaną konfigurację i monitorowanie.

NOWOŚĆ: ProSAFE Web Managed (Plus) XS716E

Jako nowy dodatek do 2. generacji NETGEAR ProSAFE® przełączników połączeń miedzianych 10-Gigabit Web Managed Plus, model NETGEAR ProSAFE® XS716E jest większą wersją urządzenia XS708Ev2, wyposażoną w 16 portów połączeń miedzianych 10-Gigabit. Model XS716E nawet dziesięciokrotnie wyższą przepustowość w porównaniu z tradycyjnymi przełącznikami połączeń miedzianych GbE. Jako krok na przód od przełączników niezarządzalnych, rodzina przełączników Web Managed (Plus) wykorzystuje niektóre kluczowe funkcje przełączników Smart. Poza łącznością 10-Gigabit Ethernet w standardzie plug and play, przełącznik oferuje kluczowe funkcje sieciowe, które pomagają optymalizować wydajność sieci firmowych, np. VLAN, QoS, IGMP Snooping, trunking portów, ograniczanie przepustowości i monitorowanie ruchu sieciowego. Łatwy w obsłudze, oparty na przeglądarce graficzny interfejs do zarządzania znacznie upraszcza zaawansowaną konfigurację i monitorowanie.

NOWOŚĆ: ProSAFE Smart Managed XS708T

Nowy dodatek do drugiej generacji przełączników NETGEAR ProSAFE® 10-Gigabit Copper Smart Managed, urządzenie NETGEAR ProSAFE® XS708T to wydajny przełącznik Smart Managed, wyposażony w 8 miedzianych portów zapewniających łączność 10-Gigabit oraz 2 współdzielone porty dla połączeń miedzianych i połączeń światłowodowych SFP+ 10G.  Model ProSAFE XS708T to rozwiązanie idealne do rozszerzania łączności sieciowej, umożliwiające usunięcie wąskich gardeł sieci i/lub spełnienie potrzeb związanych z rozszerzaniem zasięgu sieci.  Urządzenie XS708T sprawdza się także w przypadku mniejszych grup roboczych, które wymagają wysokiej przepustowości, współdzielenia, współpracy, edycji i publikowania treści o wysokiej gęstości, takich jak filmy i animacje. Dzięki kompleksowym funkcjom L2+/Layer 3 Lite model XS708T spełnia bieżące i przyszłe potrzeby związane z wirtualizacją, sieciami konwergentnymi i mobilnością.

ProSAFE Smart Managed XS712T

Przełącznik ProSAFE 12-port 10-Gigabit Smart Managed (XS712T) oferuje 12 portów 10GbE dla łączności miedzianej i 2 współdzielone porty 10 GbE SFP+ dla łączności światłowodowej oraz szeroką gamę funkcji L2+/Layer 3 Lite. Internetowy interfejs dołączany do wszystkich przełączników NETGEAR Smart Managed ułatwia zarządzanie i konfigurację. Przełącznik, poza wsparciem dla sieci VLAN w zakresie segmentacji ruchu, QoS w zakresie ustalania priorytetów ruchu, zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i IGMP Snooping, zapewnia również zaawansowane funkcje, takie jak dynamiczne przypisywanie VLAN, podwójne znakowanie sieci VLAN, łączenie list kontroli dostępu, statyczny routing i MLP Snooping. Przełącznika XS712T można używać w sieciach MŚP jako przełącznika głównego zapewniającego połączenia 10-Gigabit serwerom i urządzeniom pamięci masowej. W dużych i średnich sieciach, po połączeniu z nowym, głównym przełącznikiem Fully Managed Switch (XSM7224) z serii ProSAFE M7100, może on posłużyć za przełącznik zwiększający zasięg łączności o szybkości 10 Gb/s do urządzeń końcowych. 

NOWOŚĆ: ProSAFE Smart Managed XS716T

Nowy dodatek do drugiej generacji przełączników NETGEAR ProSAFE® 10-Gigabit Copper Smart Managed, urządzenie NETGEAR ProSAFE® XS716T to większa wersja przełącznika XS708T, wyposażona w 16 miedzianych portów zapewniających łączność 10-Gigabit oraz 2 współdzielone porty dla połączeń miedzianych i połączeń światłowodowych SFP+ 10G.  Model ProSAFE XS716T to rozwiązanie idealne do rozszerzania łączności sieciowej, umożliwiające usunięcie wąskich gardeł sieci i/lub spełnienie potrzeb związanych z rozszerzaniem zasięgu sieci.

NOWOŚĆ: ProSAFE Smart Managed XS728T

Nowy przełącznik NETGEAR ProSAFE® XS728T jest zaawansowanym przełącznikiem Smart Managed, który został wyposażony w 24 miedziane porty 10-Gigabit oraz 4 dodatkowe porty SFP+ dla połączeń światłowodowych 10G. Przełącznik został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu ekonomicznych połączeń 10G serwerom obsługującym łączność 10G i systemom NAS (Network Attached Storage, Dołączana pamięć masowa). Mogą być używane jako centrum sieciowe małej firmy lub jako przełączniki agregujące lub dostępowe w większych organizacjach korzystających z dostępu grup roboczych poprzez podłączenie do przełącznika 10-Gigabit NETGEAR ProSAFE M7100/M7300 Fully Managed w centrum sieci i nawiązanie połączeń 10G na obrzeżach sieci z serią przełączników ProSAFE S3300 Smart Managed Stackable.

NOWOŚĆ: ProSAFE Smart Managed XS748T

Nowy dodatek do drugiej generacji przełączników NETGEAR ProSAFE® 10-Gigabit Copper Smart Managed, urządzenie NETGEAR ProSAFE® XS748T to wydajny przełącznik Smart Managed, wyposażony w 44 miedziane porty zapewniające łączność 10-Gigabit oraz 4 dodatkowe porty 10-Gigabit SFP+ dla połączeń światłowodowych.  Mogą być używane jako centrum sieciowe małej firmy we współpracy z przełącznikami NETGEAR ProSAFE S3300 Gigabit Smart Managed z łącznością 10G lub jako przełączniki agregujące lub dostępowe w większych organizacjach korzystających z dostępu grup roboczych, łącząc przełączniki 10-Gigabit NETGEAR ProSAFE Fully Managed i przedłużając połączenia 10G do urządzeń końcowych.

ProSAFE Fully Managed M7100‑24X (XSM7224)

Seria M7100 łączy w sobie najnowsze osiągnięcia w dziedzinie inżynierii sprzętowej i oprogramowania, zapewniając większą dostępność, mniejsze opóźnienia i wyższy poziom bezpieczeństwa. Przełącznik M7100-24X zapewnia możliwość wdrażania rozwiązań „Top of rack” oraz wydajność stałej przepływności dla wirtualizacji i gęstych szkieletów sieciowych: 24 porty 10GBase-T oraz 4 porty łączności SFP+; nadmiarowe podstawki na zasilacze i wentylatory; statyczny routing L3: wysoka wartość w przystępnej cenie. Optymalizacja Auto-iSCSI, prywatne sieci VLAN i funkcja Local Proxy ARP upraszczają korzystanie z usług sieciowych dla wirtualnych serwerów i infrastruktur 10GbE. 

Opcje przełącznika 10GbE do łączności światłowodowej

Oprócz zupełnie nowej serii połączeń miedzianych 10GbE dostępny jest również szeroki wybór przełączników o stałej konfiguracji połączenia światłowodowego i nadrzędnego łącza światłowodowego, dopasowanych do rozmaitych przypadków wdrożenia.

ProSAFE Fully Managed XSM7224S — Kompleksowe rozwiązanie dla połączeń światłowodowych

Przełącznik ProSAFE 10-Gigabit Stackable Fully Managed, XSM7224S, umożliwia stworzenie elastycznej infrastruktury „Top of Rack”. Wszystkie 24 porty interfejsów 10-Gigabit SFP+ obsługują połączenia Gigabit/10-Gigabit i zapewniają wydajność sieci przewodowej o niebywale małych opóźnieniach. Cztery współdzielone interfejsy 10GBase-T rozszerzają łączność 10-Gigabit za pomocą gniazda RJ-45 z automatycznym wykrywaniem. Stackowanie lokalne / odległe zapewnia szerokie możliwości wdrażania łączności 10-Gigabit, takie jak agregacja łączy rozproszonych (LACP) dla serwerów wirtualizacji i pamięci masowych. 

Seria przełączników NETGEAR M4300 Fully Managed Stackable

Seria przełączników NETGEAR M4300 Stackable zapewnia niedrogie usługi L2/L3/L4 oraz IPv4/IPv6 z pełnym zasilaniem PoE+ we wdrożeniach krańcowych realizowanych w przedsiębiorstwach o średnich rozmiarach oraz w kluczowych wdrożeniach w małych przedsiębiorstwach, gdzie zapewniają niezrównaną prostotę użytkowania: modele 10G można bezproblemowo łączyć z modelami 1G z tej samej serii, tworząc topologie stackowania typu „Spine and Leaf” o liniowej prędkości. Architektury Virtual Chassis ze stałym przekazywaniem ruchu (NSF) zapewniają zaawansowane funkcje klastrów High Availability (HA) z bezprzerwowym przełączaniem awaryjnym w ramach stosu. Podwójne, nadmiarowe zasilanie stanowiące wyposażenie modeli o pełnej szerokości zapewnia ciągłość zarządzania w przedsiębiorstwie. Zestaw funkcji warstwy 3 obejmuje standardowo routing statyczny, dynamiczny i w oparciu o reguły. Idealna do bezprzewodowego dostępu, ujednoliconej komunikacji oraz przesyłanie wideo z kamer IP seria przełączników NETGEAR M4300 została przygotowana do wykorzystania technologii przyszłości dzięki wykorzystaniu sieci SDN (Software-denied Network) oraz wsparcia OpenFlow 1.3 dla sieci.

Seria ProSAFE S3300 Smart Managed Stackable

Seria ProSAFE S3300 to nowa generacja przełączników Gigabit Smart Managed Stackable wraz z czterema (4) portami 10-Gigabit, których można użyć do nawiązywania połączeń z pasmami i/lub łączenia innych przełączników S3300. Niezawodna struktura sieci LAN oparta na przełącznikach sprawia, że architekturę można rozszerzać wraz z rozwojem sieci firmy. Ponadto jest ona dostatecznie elastyczna, by zapewnić wsparcie dla szybszych serwerów i spełnia wymogi połączeń pamięci masowej. Wraz ze zwiększaniem się ilości danych wytwarzanych i wykorzystywanych przez małe i średnie firmy połączenia 1 Gb/s z komputerem końcowym są zastępowane połączeniem 10 Gb/s z centrum sieci, zapewniając płynną i niezawodną pracę stanowisk roboczych. Nowa generacja przełączników zapewnia małym i średnim firmom najekonomiczniejsze połączenia 10 G pomiędzy warstwami dostępu i agregacji sieci.